Dla Libra Residence, luksusowych apartamentów budowanych w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego starego miasta napisałem advertoriale przeznaczone na money.pl oraz Business Insider.


Celem, jaki mi postawiono było podkreślenie zalet inwestowania w nieruchomości premium – w opozycji do obecnie słabiej sprzedających się nieruchomości masowych. Tekst powstał w dwóch wersjach, różniących się redakcją w celu publikacji ich osobno na portalach money.pl oraz Business Insider. W obu przypadkach treść została skonstruowana na zasadzie 5 punktów-argumentów, a różnice w wariantach advertoriali, można zobaczyć najlepiej na bazie ich tytułów i leadów:

Business Insider:

Pięć powodów, dla których nieruchomości premium są odporne na kryzysy

Dobre nieruchomości to dobre pieniądze. Dobre, czytaj: „duże” – tak do wydania, jak i do zyskania. Ta zasada jest stara jak świat: konkretne zyski są tam, gdzie w grę wchodzą konkretne kwoty. W przypadku nieruchomości znaczy to, że najlepiej inwestuje się w te z nich, które tanie nie są. Ale co sprawia, że wartość nieruchomości premium jest tak odporna na kryzysy?

Money.pl

Dlaczego nieruchomości premium są odporne na kryzysy?

Duży biznes lubi duże cyfry; to zasada stara jak świat. Gdy celem jest dobry, czyli niemały zysk, nie ma się co oszukiwać: zainwestować też trzeba dobre, czyli niemałe pieniądze. Łatwo się domyślić, że w przypadku nieruchomości oznacza to zakup lokali klasy premium. Co sprawia, że topowe mieszkania drożeją nawet podczas kryzysów?

Więcej: portfolio