Pobierać i chwalić. Praktyczna i faktycznie przydatna publikacja. Strona z kalendarzem na luty wisi w biurze wydrukowana, przypięta magnesem do tablicy z Ikei.

W skrócie, planer marketera to obszerny poradnik, który za darmo można pobrać ze strony GetResponse, dokładnie stąd: Planer Marketera 2023 – kalendarz marketingowy. A pochwalić go można zarówno za pozytywny styl ilustrowania, bardzo dobry layout i typografię, jak i przede wszystkim: za content. Jest w nim trochę treści ogólnych, o różnym poziomie zaawansowania (50 pomysłów, jak wykorzystać Planer Marketera), jest plik ICS, dzięki któremu można zsynchronizować okazje z planera z kalendarzami Google lub Apple i jest 40 artykułów m.in. o budowie bazy kontaktów, lejkach, email marketingu, marketing automation, ecommerce, landingach itp. Naprawdę solidnie napisanych artykułów (nie jestem autorem żadnego z nich, ale doceniam).

Prawdopodobnie jednak treścią, która najbardziej przyciąga w nim uwagę, jest kalendarz marketingowca. Jak piszą o nim autorzy planera, zawiera on:

723 okazje marketingowo – sprzedażowe, z podziałem na 12 miesięcy, w tym:
– warte uwagi okresy sprzedażowe
– kalendarz marketingowy z nietypowymi świętami
– sezonowe wydarzenia i okazje handlowe
– kalendarz dni wolnych oraz długich weekendów w 2023
– spis najważniejszych świąt i okresów handlowych w Polsce

Podsumowując: jest to kawałek naprawdę dobrego custom publishingu, takiego, który nie jest marketingowo nachalny, a faktycznie może się przydać. Ja pobrałem i korzystam.

GetResponse - planer marketera i kalendarz marketingowy 2023

GetResponse – planer marketera i kalendarz marketingowy 2023

GetResponse - planer i kalendarz marketera 2023

GetResponse – planer i kalendarz marketera 2023

GetResponse - planer i kalendarz marketera 2023

GetResponse – planer i kalendarz marketera 2023