94 punkty w IRB dla Iveco All Blacks. Drużyna jest absolutnym liderem światowego rankingu rugby. Druga w kolejności Francja ma jedynie 86 punktów, trzecia Australia – 85. Nokaut. Narodowa reprezentacja Nowej Zelandii wygrywa wszystko, co można wygrać. I to nie tylko na boisku.

Haka, wojenny taniec Maorysów, który zawodnicy All Blacks prezentują przed każdym meczem, powoli staje się symbolem triumfu. Wybranie tego tańca i tej drużyny na główny motyw trwającej kampanii reklamowej Iveco Stralis All Blacks okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Promujące Stralisa spoty z udziałem drużyny cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ich kopie pojawiają się w coraz to nowych miejscach Internetu; nie tylko na YouTube. A przecież można je obejrzeć bezpośrednio na stronie www.allblacks.iveco.com.

Wspomniany, 60-sekundowy spot jesienią zadebiutuje we włoskich kinach. Reklama będzie częścią kampanii Iveco zaplanowanej na lata 2007–2009, prowadzonej pod intrygującym hasłem „Piedmont nuovo da sempre” („Piemont nowy od początku”). Dlatego też w spocie możemy zobaczyć fantastyczne krajobrazy, typowe dla północnego regionu Włoch. Obrazowi towarzyszy „Amada Mia” – niezwykły utwór skomponowany przez Paolo Conte oraz, oczywiście, widać na nim rugbystów tańczących hakę.

Jednak to dopiero początek sportowych i marketingowych emocji związanych z All Blacks. Przed nami najpopularniejsza impreza tej dyscypliny sportu – finały Pucharu Świata w rugby, które rozpoczynają się 7 września we Francji. Są to najważniejsze międzynarodowe zawody rugby – posiadają rangę mistrzostw świata. Kto jest najczęściej typowany na kolejnego zdobywcę tego trofeum? Oczywiście drużyna Iveco All Blacks. Więcej o finałach można poczytać na stronie www.rugbyworldcup.com. Na tej stronie będzie można też obserwować wyniki meczy. Warto kibicować drużynie All Blacks – Iveco będzie jej oficjalnym sponsorem przynajmniej do 2011 roku.

Advertorial: Tomasz Banasik
Opublikowano w: Ciao! Iveco Magazine nr 2/2007
Wydawnictwo: Concept Publishing Polska