Copywriting: realizacja listu powitalnego, którym BZ WBK poinformowało klientów o zmianie w Santander Bank Polska.

Klient: BZ WBK / Santander Bank Polska
Grupa docelowa: wszyscy klienci banku
Brief: Język naturalny, szeroki zasięg, bardzo zróżnicowana grupa odbiorców
Rok: 2018
Agencja reklamowe: zlecenie indywidualne

Treść listu:

Nowa nazwa, stare zasady. Bank Zachodni WBK zmienia wizerunek, ale nie zmienia zobowiązań wobec Państwa. Wszystkie umowy, numery rachunków bankowych, terminy ważności kart i kody PIN nie zmieniają się. Zmieniamy się my – od teraz: w dużą, rozpoznawalną, europejską markę.

Fakt: od 7 września 2018 roku Bank Zachodni WBK nosi nową nazwę – Santander Bank Polska S.A.. Zmieniony został też logotyp banku i adres siedziby w Polsce. Są to zmiany ważne dla nas biznesowo, pomagające budować silną, stabilną instytucję, na której mogą Państwo polegać nie mniej niż dotychczas. W żaden sposób nie wpływają jednak na warunki umów, które mamy podpisane z Państwem.

Zmiana w Santander Bank Polska S.A. to następstwo 7 lat działalności Banku Zachodniego WBK w strukturach międzynarodowej Grupy Santander. A zarazem; jest ona wynikiem świetnej współpracy z ekspertami Santandera z całego świata. Globalna kooperacja wiele razy była dla nas inspiracją w ostatnich latach. To dzięki niej dostarczamy Państwu innowacyjne produkty bankowe, unikatowe rozwiązania finansowe i doskonałą jakość obsługi. Zmiana nazwy i marki banku to kolejny krok w naszym rozwoju. Dla Państwa jest ona gwarancją utrzymania najlepszej oferty bankowości osobistej i biznesowej. Dla nas motywacją do unowocześnienia wizerunku.

Możemy dziś powiedzieć: dzień dobry raz jeszcze! Serdecznie witamy w jednej z największych, najbardziej efektywnych i najstabilniejszych grup finansowych na świecie. Z przyjemnością informujemy o zmianie, bo jesteśmy przekonani, że pozytywnie wpłynie ona na jakość usług Santander Bank Polska.

O sile Grupy Santander świadczą fakty. 132 mln Klientów w 10 krajach na świecie. Najsilniejsza instytucja finansowa w Europie pod względem kapitalizacji rynkowej. Wskaźniki oraz wyniki wzrostu Grupy Santander znacznie przewyższające średnią sektora. Stabilny akcjonariat, umożliwiający bankom grupy konsekwentne realizowanie strategii rozwoju, opartej na dbaniu o klientów, innowacjach i bezpieczeństwie.

Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w naszej identyfikacji wizualnej; obecnie jednolitej dla wszystkich banków działających w Grupie Santander. Charakterystyczny „płomień” widniejący w naszym logotypie symbolizuje postęp, entuzjazm i przyjaźń. Symbolizuje też naszą energię, pasję i otwartość na potrzeby klientów. Cechy te realizowane są we wszystkich placówkach banku w Polsce, jak też w nowej siedzibie spółki, której aktualnym adresem rejestrowym jest:

Santander Bank Polska S.A., al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Witając Państwa w Santander Bank Polska S.A. zapewniamy, że dokładamy starań, aby nowa nazwa i marka stały się dla Państwa powodem do satysfakcji i pozytywnych skojarzeń. Zmieniamy się, aby być dla wszystkich oczekiwanym, dążącym do perfekcji partnerem. My jesteśmy dumni z tej zmiany. Odrobiną tej dumy chcielibyśmy przekazać dziś Państwu.