Claim – główne hasło reklamowe dla PGN (Północnej Grupy Narzędziowej).

Klient: Północna Grupa Narzędziowa Sp.z o.o.
Grupa docelowa: Core target: klient B2B z sektora budowlanego, narzędziowego. Zaopatrzeniowiec w przemyśle, właściciel sklepu narzędziowego, rzemieślnik, użytkownik narzędzi. Mężczyzna 35-45 lat, raczej z małego średniego miasta. Szeroki target: majsterkowicz, hobbysta, spawalnik, dekarz, stolarz
Brief: Chcemy być postrzegani jako firma profesjonalna, z dobrym i bogatym asortymentem, obsługująca fachowców, specjalistów. Aspirujemy do tego, żeby nasz Partner/ Klient, korzystając z naszej nowej platformy, zyskiwał „święty spokój” i wolny czas – my zajmiemy się resztą. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie. Staramy się wyznaczać dobre standardy współpracy. Chcemy też kojarzyć się z bezpieczeństwem i wygodą współpracy.
Rok: 2018
Agencja reklamowe: zlecenie indywidualne

Claim:

Dostarczamy narzędzia sukcesu

W tym claimie, przenośnia znajduje się w różnych możliwościach odczytania całego zwrotu. „Dostarczamy narzędzia” – tak dokładnie brzmi najkrótszy możliwy opis działania firmy. Ale z drugiej strony, zwrot „narzędzia sukcesu” wprowadza przenośnię rozpoznawalną w środowisku B2B, jako „narzędzia”, które są niekoniecznie namacalnymi produktami. Inaczej mówiąc, słowo „narzędzia” występuje tutaj zarówno w formie dosłownej, jak i jako równoważnik obietnicy, że z nami się rozwinie firma odbiorcy.