60 lat temu. Inna epoka marketingu. Seksizm to norma – tak jak w ilustrowanych reklamach Budwaisera, do których marka właśnie wróciła. Ale wróciła w sposób naprawdę ciekawy.

Przede wszystkim; jest to akcja zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i już ta data sprawia, że można się domyślić, w jaki sposób Budwaiser zmodyfikował leciwe, ponad 60 letnie reklamy. Technika ta sama. Styl ilustrowania – niemal identyczny. Kontekst – zupełnie inny.

„Budweiser połączył siły z #SeeHer; organizacją zajmującą się sposobem przedstawiania kobiet w mediach i reklamie. Dziś tylko 61% reklam pozytywnie przedstawia kobiety. Chcemy przyczynić się do tego, aby było to 100%, dlatego Budweiser dokłada wszelkich starań, aby nasze reklamy przedstawiały tak samo mężczyzn, jak i kobiety” – w oficjalnym komunikacie tłumaczy marka.

Nowe wariacje na temat reklam pochodzących z 1956, 1958 i 1962 roku przygotowały trzy ilustratorki: Heather Landis, Nicole Evans i Dena Cooper. Porównania z pierwowzorami można obejrzeć poniżej.