Mam taką, małą satysfakcję, że prawdopodobnie najkrótsza, obecnie funkcjonująca w Polsce nazwa produktu, jest mojego autorstwa.

„Funkcjonująca” czyli wprowadzona i eksploatowana w znacznej skali w konkretnym, dostępnym na rynku produkcie lub ofercie. Wiem, wiem: nie mogę wykluczyć, że np. nazwy jakichś zakładek na stronach są równie krótkie (krótsze być nie mogą) jednak nie słyszałem, aby w masowej komunikacji, ktoś posługiwał się nazwą równie krótką, jak nazwa magazynu custom publishing Grupy Copernicus.

Do brzegu: w przypadku, o którym piszę, nazwa składa się z jednego tylko symbolu, a dokładniej: %. W dodatku mam podstawy twierdzić, że jest to logiczne. Grupa Copernicus to grupa kapitałowa, która specjalizuje się m.in. w funduszach inwestycyjnych, usługach brokerskich (w skład grupy wchodzi m.in. dom maklerski) oraz finansowaniu działalności firm. Czyli wszystkim tym, czego końcowym celem – z punktu widzenia klientów grupy – jest dobry % wypracowany przez zainwestowany kapitał. Proste? Proste.

procent1

procent2