Kilkanaście opisów edukacyjnych zabaw z małymi dziećmi przygotowanych na stronę UPC w ramach działań społecznych związanych z organizacją insafe.

brief: opisowo, dziennikarsko
target: rodzice-internauci
rok: 2008
klient: UPC / insafe
agencja: Powerplant

przykładowy tekst:

Jedziemy na safari

Od wyprawy w głąb Afryki dzieli nas dosłownie kilka kroków. Przynajmniej w wyobraźni dziecka. Zbudujmy kryjówkę i obserwujmy z niej dzikie zwierzęta.

Każdy prawdziwy łowca przygód przed wyruszeniem na safari zakłada bazę wypadową. Jak? Postawmy namiot pośrodku pokoju. Niekoniecznie musi być to prawdziwy namiot – wystarczą dwa krzesła na oparcia których zarzucimy koc. To nasza kryjówka – będziemy z niej nasłuchiwać lub wypatrywać dzikich zwierząt. Gdy wejście będzie zasłonięte – wsłuchujmy się w odgłosy dżungli. Każdy dźwięk dochodzący do nas spoza namiotu możemy tłumaczyć dziecku, opowiadając o tym, jak zachowuje się dane zwierzę. W ten sposób chrapiący tata stanie się na chwilę wielkim niedźwiedziem, a piszcząca mama wyjątkową odmianą barwnego ptaka.

Jeżeli wejście będzie odsłonięte, przyłóżmy dłonie do oczu udając, że trzymamy w nich lornetki i…. wypatrujmy zabawkowych zwierząt, które wcześniej poustawialiśmy w różnej odległości od namiotu. O! Tam daleko! Na końcu pokoju! Przecież tam do skoku czai się tygrys!

Rozwijamy u dziecka:

  • wyobraźnię
  • wiedzę o zwierzętach

itp