Planujesz może zaciągnięcie kredytu hipotecznego? Dla serwisu hipoteczny.net przygotowałem treści prezentacji, która – krok po kroku – tłumaczy na co należy zwracać uwagę na każdym etapie procesu wybierania i zaciągania hipoteki.

Na poziomie wizualnym layout i opracowanie graficzne stron przygotowała moja agencja brandingowa NIPO.PL. Cała prezentacja składa się z 18 slajdów i jej pełną wersję można uzyskać wprost od klienta, serwisu hipoteczny.net. Za jego zgodą publikuję poniżej, oraz w portfolio (dokładnie tutaj: hipoteczny.net – prezentacja), niewielkie fragmenty treści, które opracowałem. Z niekłamaną satysfakcję (sam sobie) przyznam – całość warto przeczytać; jest przygotowana dla osób postronnych, nie specjalistów, ale powstawała przy współpracy z ekspertami Invest Secure, którzy weryfikowali fachowe aspekty treści.

Klient: hipoteczny.net – doradcy kredytów hipotecznych
Grupa docelowa: B2C, szeroki target
Brief: Język luźny, swobodny, masowy. Styl „dziennikarsko-gadany”, aby odejść od typowo oficjalnej, finansowej narracji i formuły. Główne oczekiwanie: treść zrozumiała dla każdego.
Zlecenie: treść 18 stron prezentacji .pdf skonstruowanej w formie poradnika „7 kroków głównych do kredytu hipotecznego” – wykorzystywana przez hipoteczny.net jako element materiałów wizerunkowych i działań reklamowych.

1. Zdolność kredytowa

To, co w pierwszej chwili interesuje najbardziej: czy będziemy mogli kupić dane mieszkanie lub wybrany dom.

Albo inaczej: ile najwięcej możemy wydać. W zasadzie jest to informacja, którą dobrze poznać jak najszybciej, jeszcze przed przeglądaniem ofert – w oczywisty sposób maksymalna wysokość kredytu hipotecznego może nam zawęzić liczbę ofert do takich, na jakie po prostu nas stać…

Dłuższe fragmenty można przeczytać tutaj: portfolio – hipoteczny.net