Project Description

hipoteczny.net

Klient: hipoteczny.net – doradcy kredytów hipotecznych
Grupa docelowa: B2C, szeroki target
Brief: Język luźny, swobodny, masowy. Styl „dziennikarsko-gadany”, aby odejść od typowo oficjalnej, finansowej narracji i formuły. Główne oczekiwanie: treść zrozumiała dla każdego.
Opis: treść 18 stron prezentacji .pdf skonstruowanej w formie poradnika „7 kroków głównych do kredytu hipotecznego” – wykorzystywana przez hipoteczny.net jako element materiałów wizerunkowych i działań reklamowych.

Przykładowe fragmenty prezentacji:

Jest! Cudowne mieszkanie lub dom, dokładnie takie, jakiego szukałeś, a do tego w dobrej cenie. Decyzja: „kupuję”. I w tym momencie zaczynasz rozglądać się za kredytem? Za późno.

Wybór i uruchomienie hipoteki to nie taka prosta sprawa, warto więc choć część spraw mieć zorganizowanych, zanim znajdzie się idealną nieruchomość.

Punkt po punkcie. Właśnie tak przygotujesz się do wzięcia kredytu, czytając poniższy poradnik. Podsumowujemy 7 najważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru hipoteki i ubiegania się o nią. Trochę przydatnej wiedzy, takiej, którą – wierzymy w to mocno – opłaca się mieć. Zapraszamy do czytania hipotecznego know-how zawartego w top 7 zagadnień związanych z tego typu kredytami.

2. Wysokość raty

Drugi, rzucający się w oczy element: ile będziemy płacić co miesiąc. Rata jest dla nas bezpieczna wtedy, gdy w trudnych sytuacjach nie narusza stabilności naszego budżetu.

Jeśli przez kilka miesięcy kryzysu nie sprawi ona problemów finansowych – świetnie; jest taka, jak trzeba. I wówczas sprawdzamy już nie tylko samą ratę, ale też całość kwoty, jaką musimy oddać bankowi. A ta będzie tym większa, im dłużej będziemy spłacali kredyt.

W przypadku wysokości raty,  warto zwrócić uwagę na to, że:
– krótszy czas kredytowania oznacza wyższą ratę, ale niższy koszt kredytu,
– istnieje mała szansa na to, aby raty przez cały czas spłaty kredytu były takie same…
– …bo nawet przy stałym oprocentowaniu zmienia się stopa procentowa WIBOR,
– porównując oferty banku, bierzmy pod uwagę wysokość marży banku, a nie podawane przez doradcę procenty,
– upewnij się, że promocyjna marża oferowana przez bank nie wzrośnie np. za 2 lata.

7. Uruchomienie kredytu

Jest kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę w umowie przed jej podpisaniem.

Nie tylko dlatego, aby upewnić się, czy wszystkie ustalenia z doradcą są dokładnie spisane, ale też po to, aby dać sobie jak najwięcej możliwości na ewentualne modyfikowanie kredytu już po jego zaciągnięciu, np. poprzez nadpłatę, wcześniejszą spłatę czy przewalutowanie.

Ostatnie formalności, czyli uruchamiamy kredyt:
Jeśli otrzymaliśmy propozycje kredytu w kilku bankach (warto próbować) – wiadomo: wybieramy najkorzystniejszą.
Wybrany bank przygotowuje umowę kredytową, a my mamy chwilę, aby zapoznać się z jej wzorem.
Potwierdzamy w banku planowany czas wypłaty kredytu i jego warunki (transze) – jest to niezbędne do przygotowania aktu notarialnego.
Po podpisaniu umowy kredytowej udajemy się do notariusza i zawieramy (zgodną z warunkami kredytu) ostateczną umowę przenoszącą własność kupowanej nieruchomości…

itd.

REALIZACJA:

– copywriting
– koordynacja prac graficznych
– naniesienie korekty

Więcej projektów

COPYWRITING • NAMING • GHOSTWRITING
PRACUJĘ I DLA MAŁYCH, I DLA ŚREDNICH, i DLA DUŻYCH. BEZ RÓŻNICY