Jak zdobyć niespodziewany link z forum poświęconego… hodowli ślimaków? I aby było zabawniej: jak zdobyć go dokładnie rok (co do dnia!) po publikacji wpisu?

Prowadzony przeze mnie serwis animowany.pl poświęcony jest głównie animacjom, animowanym teledyskom i reklamom legalnie udostępnionym online. Jedna z tych animacji, a dokładniej; pokazująca wojenki ślimaków, właśnie stała się charakterystycznym przykładem rozpełzania się contentu po sieci.

Wpis „Ślimaki idą na wojnę został na serwisie animowany.pl opublikowany 03 lutego 2012 roku. Dokładnie rok później, doczekał się on charakterystycznego linku. „Charakterystycznego”, ponieważ przychodzącego nie z serwisu o filmach, animacjach czy rozrywce, ale z forum hodowców ślimaków. Od 03 lutego 2013 roku z tego forum kieruje na animowany.pl link, z którego w pierwszej chwili skorzystały 4 osoby. Niewiele prawda? Ale znaczące są tutaj dwie, inne rzeczy:

1. Artykuł zdobył polecenie rok po publikacji, co potwierdza, że ciekawa treść na stronie, dana jest jej „na zawsze”
2. Hodowcy ślimaków i serwis o filmach animowanych? Polecenie przyszło z kompletnie nieprzewidywalnego źródła. I bez względu na monetyzację ruchu, który link ściągnie na stronę – odnośnik zostanie, Google go zaliczy, pozycjonowanie zyska. Warto?

Artykuł na stronie animowany.pl:

content dzia?a - hodowla ?limaków

Link na forum o hodowli ślimaków:

content dzia?a - hodowla ?limaków

Przejęcia na animowany.pl z forum o hodowli ślimaków – data: 03.01.2013

content dzia?a - hodowla ?limaków