Spektakularny storytelling sięgający do historii z początków motoryzacji. Historii związanej – jak najbardziej – z marką Mercedes-Benz.

Kobieta w XIX wiecznej sukni, wraz z dwójką dzieci, jedzie automobilem przez niemiecką prowincję. Dla współczesnych jest to szok. Niedowierzanie związane z tym, że pojazd porusza się sam, najlepiej oddaje dziewczynka, która wpada do pobliskiego miasteczka krzycząc: „wiedźma!”. Na nieszczęście Berthy Benz, właśnie pośrodku tego miasteczka – silnik gaśnie.

Feministyczna opowieść o silnej kobiecie, radzącej sobie w małomiasteczkowym piekiełku mężczyzn. Ale też oparta na faktach historia Berthy Benz, żony Carla Benza. Bertha była pierwszą osobą, która samodzielnie pokonała automobilem dystans przekraczający 100 km. Wspomniana podróż miała miejsce 5 sierpnia 1888 roku, a Bertha przejechała 106 km w drodze z Mannheim do Pforzheim, kierując i dokonując po drodze drobnych napraw automobilu Benz Patent-Motorwagen Nummer 3. Historia, która aż się prosiła o dobrą realizację. Tak dobrą, jak okolicznościowy film zrealizowany na zlecenie Mercedes-Benz.

Reklama: Bertha Benz. The Journey That Changed Everything
Agencja reklamowa: antoni garage, Berlin, Germany
Dyrektorzy kreatywni: Marcell Francke, Tilman Gossner, Veit Moeller, Alice Bottaro
Copywriter: André Santa Cruz
Produkcja: Anorak Film
Reżyseria: Sebastian Strasser
Klient: Mercedes-Benz
Rok: 2019
Czas trwania: 0:04:02

Reklama: