Advertoriale publikowane w magazynie Flying People rozdawanym na pokładach samolotów linii lotniczych Direct Fly.

Brief: podkreślenie regionalności konkretnych połączeń
Target: B2B i B2C, businessmani
Klient: linie lotnicze Direct Fly
Custom publishing: magazyn Flying People
Agencja reklamowa: Tomorrow


Przykładowy advertorial:

Saab 340a. Niezawodna precyzja

Pierwszą osobą lecącą Saabem 340a był papież Jan Paweł II. Od tamtego czasu, samoloty tego typu przewiozły ponad 225 milionów pasażerów. Teraz latają też we flocie linii lotniczych Direct Fly.

Szwedzkie samoloty Saab 340a wykorzystywane są na całym świecie. Używa ich blisko 50 linii lotniczych m.in. British Airways, American Airlines, Northwest, Japan Air Commuter oraz US Airways. Saaby od początku eksploatacji wylatały 12 mln godzin i wykonały ponad 13 mln startów i lądowań.

Saab 340a to konstrukcja stabilna i łatwa w pilotażu. Są to małe, zwrotne samoloty – idealne do lotów na krótkich trasach. Mogą podchodzić do startu i lądowania na lotniskach o krótkich pasach startowych. Saaby posiadają drogie części zamienne, a mimo to są samolotami ekonomicznymi. Wynika to z ich słynnej bezawaryjności (niezawodność samolotów Saab 340a wynosi 99,3%).

Samoloty mogą zabrać na pokład 34 pasażerów. Liczba ta jest ograniczona do 30 osób w przypadków lotów czarterowych Direct Fly na Ukrainę – wynika to z potrzeby zmniejszenia masy startowej samolotu. Nie można tego zrobić kosztem paliwa – musi pozostać taki jego zapas, aby samolot mógł kołować minimum 40 minut dookoła lotniska i miał możliwość dolecenia do lotniska zapasowego.

Flota Direct Fly składa się  z trzech Saabów 340a. Dwa z nich latają systematycznie, trzeci jest wykorzystywany przede wszystkim jako samolot czarterowy, można go jednak w każdej chwili skierować na regularne linie. W rezerwie Direct Fly są jeszcze dwa inne samoloty tego typu, które latają w lotach cargo. Oba są wykonane w wersji quickchange – umożliwiającej szybkie dostosowanie ich do warunków linii osobowych.