Papier, który nigdy się nie kończy?

Czyli piękny przykład, jakim psikusem dla firmy może być jedno, źle napisane hasło reklamowe. Fragment listu do pewnego producenta papieru toaletowego: „Z niekłamaną radością przeczytałem hasło, które mówi, że papier toaletowy Velvet nigdy się nie kończy… Jakież było moje zaskoczenie, gdy już po kilku dniach zerwałem z rolki ostatni listek papieru! Jestem przekonany, że stosowałem […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Czyli piękny przykład, jakim psikusem dla firmy może być jedno, źle napisane hasło reklamowe.

Fragment listu do pewnego producenta papieru toaletowego:

„Z niekłamaną radością przeczytałem hasło, które mówi, że papier toaletowy Velvet nigdy się nie kończy… Jakież było moje zaskoczenie, gdy już po kilku dniach zerwałem z rolki ostatni listek papieru! Jestem przekonany, że stosowałem go zgodnie z zaleceniami producenta, więc jedynym rozwiązaniem wydaje się być wada fabryczna. Na potwierdzenie moich słów wraz z niniejszym listem przesyłam zużytą rolkę, z prośbą o uznanie mojej reklamacji i przesłanie mi dobrze działającej rolki papieru, która nigdy się nie kończy”

Cóż można dodać: kocham takie językowe złośliwości.

Znalezione i polubiane na reklamie po korekcie.

papier

Tagi: , , ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding