Czasem nie ma co kombinować – wystarczy dobrze i krótko opowiedzieć historię. Taki właśnie jest claim, który przygotowałem dla włoskiej firmy Everli; claim dedykowany na polski rynek, wprowadzony w chwili, gdy przejmowała ona Szopi.pl.

Rebranding znanego w Polsce szopi.pl związany był nie tyle z potrzebą zmiany samej nazwy, co z potrzebą ujednolicenia marek. Właścicielem polskiej marki jest jej włoski odpowiednik, noszący nazwę Supermercato24. Pełny rebranding obu marek i ujednolicenie ich pod nazwą Everli zaplanowany został we Włoszech.

Moim zadaniem było tylko stworzenie claimu dedykowanego na polski rynek, który możliwie krótko opowiedziałby o tym, czym tak naprawdę jest Everli. Nianowicie jest ono usługą szopera-asystenta, który robi we wskazanym (przez  klienta) supermarkecie zakupy i przynosi je zamawiającemu do domu. Tak powstał prosty claim: „Zrobimy Twoje zakupy”, który obecnie wykorzystywany jest m.in. jako powtarzające się w różnych miejscach copywritingu marki, główne hasło reklamowe oraz jako hasztag social mediów Everli.

Więcej o samym haśle można przeczytać w moim: portfolio.