Ostatnio nie brakuje mi zleceń z kategorii „ciekawe, przyjemne i pouczające”. Czyli takich, jak prowadzenie tematycznego bloga dla Paczesnego – twórcy wyjątkowych, ręcznie robionych noży.

Klient: Paczesny
Grupa docelowa: wysokie zarobki, survival, podróżnicy
Brief: język naturalny, ciekawostkowy, dziennikarski
Rok: od 2020
Agencja reklamowa: nibru.pl
Strona www: Paczesny.tech

Fragmenty przykładowych tekstów:

Chiny. Pieniądze W Kształcie Noży

Przyzwyczailiśmy się do określonego kształtu waluty; papierków i monet – zwykle okrągłych. Ale czy wiecie, że w Chinach płacono też pieniędzmi o kształcie noży, a nawet… łopat?

Oczywiście – były to bardzo zamierzchłe czasy, jeszcze przed ujednoliceniem polityki monetarnej Chin. Jednak jest to też historia pokazująca 3000 lat ewolucji chińskich środków płatniczych; od zdobionych muszli, przez płótno, monety w kształcie noży lub łopat, aż po okrągłe monety z dziurką i współczesność…

Więcej: pieniądze w kształcie noży

Nóż w samolocie – kiedy wolno?

Ok: lecisz w tropiki. Szczepienia są, solidne buty są, leki na zapas są. Co jeszcze trzeba mieć przy sobie? Zdecydowanie: nóż. Trudno sobie wyobrazić przedzieranie się przez dżunglę czy podróżowanie przez bezdroża bez tak podstawowego ekwipunku. I tu pojawia się pierwszy problem. Czy nóż można zabrać do samolotu? A jeśli tak, to: jak i jaki?

Na początek obalmy pewien mit: zasadniczo nie ma odgórnego zakazu wnoszenia noży na pokład samolotu…

Więcej: Nóż w samolocie?