Teksty na stronę www linii lotniczych Direct Fly, które weszły w 2006 roku na polski rynek z siecią regularnych lotów regionalnych po Polsce i na Ukrainę.

brief: teksty ofertowe i wizerunkowe
target: B2C, B2C: businessmani
rok: 2006
agencja reklamowa: Tomorrow

 

Przykładowy tekst:

Wiedeń

Godne polecenia: Z uroków Wiednia należy korzystać w rytmie walca – na trzy czwarte, z umiarem wybierając coś z bogatej oferty miasta – bo… można dostać zawrotu głowy.

Dawna stolica Franciszka Józefa, pozostaje od lat miastem koneserów walca (ogrodowe koncerty), dobrej kawy (słynne Kaffeehäuser), wspaniałych budowli oraz szampańskiej zabawy. Spacer po Wiedniu to czysta przyjemność dla nóg i oczu złaknionych widoku pięknej architektury. Zaczynając od cesarskiego Hofburga oraz wspaniałego, barokowego pałacu Schönbrunn, poprzez gotycką katedrę świętego Szczepana, okazały budynek pawilonu wystawowego „Secesja”, aż po aktualną architekturę w Dzielnicy Muzealnej MuseumsQuartier – wszystko jest godne podziwu. Po forsownym marszu warto wzmocnić się tradycyjnym kawałkiem czekoladowo-morelowego tortu w Hotelu Sachera obok Opery.

Będąc w Wiedniu trzeba koniecznie zajrzeć do miejsc, gdzie mieszkał Mozart (Domgasse, na tyłach katedry św. Stefana), Freud (Berggasse 19), zobaczyć niezwykle kolorową kamienicę Hundertwasser Haus oraz pojechać na Prater (wesołe miasteczko) i wsiąść do gondoli olbrzymiego diabelskiego koła.

Wizytówka miasta

W Wiedniu czuje się prawdziwą atmosferę europejskiego miasta, o którego wielkości na każdym kroku przypomina nam cesarsko-królewska architektura. Wiedeń to jednak nie tylko miasto imperium Habsburgów, ale również sztuki i muzyki, Mozarta i rodziny Straussów, miasto, które leży „Nad pięknym, modrym Dunajem”.

Dojazd do centrum

Z lotniska do centrum Wiednia (Wien-Mitte) dojeżdża specjalny pociąg pospieszny, który kursuje dwa razy na godzinę (dojazd do centrum zajmuje 16 minut). Istnieje też możliwość skorzystania z linii autobusowych lub taksówek.

 

teksty www