Advertorial promujący wprowadzenie dekoderów z funkcją nagrywania do oferty Cyfrowego Polsatu.


brief: jak najprościej, dziennikarsko, obrazowo
target: szeroki mainstream
rok: 2008
klient: Cyfrowy Polsat
agencja reklamowa: Concept Publishing Polska

Teksty wykorzystywane były zarówno na stronie www stacji jak i w drukowanych materiałach promocyjnych. Tutaj można przeczytać drugi advertorial przygotowany dla Cyfrowego Polsatu: HDTV. Obraz jak z bajki.

 

Pudełko z dalmatyńczykami,
czyli dekoder z funkcją nagrywania

Dobrze pamiętam czasy starego, rodzinnego magnetowidu. Zaśnieżony obraz. Kanciaste kasety VHS. Inna epoka, inny sprzęt, inna wygoda obsługi. Dziś komfort zapewniają nam cyfrowy obraz i DVR, czyli nowy dekoder z twardym dyskiem Cyfrowego Polsatu.

Na dzień dobry – 24 fajne filmy. Dekoder Cyfrowego Polsatu, wyposażony w dysk twardy 160 GB, to małe pudełeczko pełne dużych prezentów. Takich prezentów, jak świetne filmy, od początku nagrane na ten dysk. Często są to wielkie produkcje, takie jak kostiumowe Braterstwo Wilków czy D’Artagnan. Znajdziemy tutaj także takie kinowe hity, jak: Bezsenność, Formuła, Femme Fatale czy disnejowskie 102 Dalmatyńczyki. Animacje, sensacje, groza. Ale też klasyka, np. niezapomniane Dirty Dancing. Bez problemu każdy wybierze coś dla siebie.

Jednak filmy to dopiero początek zabawy. Najważniejszą cechą tych dekoderów jest możliwość zapisu i odtwarzania w dowolnym momencie filmów i programów nadawanych przez Cyfrowy Polsat. Klik, później pauza i dany materiał zaczyna się zapisywać. W tym czasie można iść po kawę lub… piwo, jeżeli akurat oglądamy mecz lub walkę bokserską. Po powrocie wciskamy play i lecimy dalej z programem, dokładnie od momentu, w którym go zatrzymaliśmy – nie tracąc ani minuty. O tym, ile może być warta minuta relacji, najlepiej wiedzą kibice piłki nożnej. Przecież zdarza się, źe w minutę piłkarskiego spektaklu padają dwie bramki!

A co z filmami nadawanymi przez Cyfrowy Polsat? Te możemy oglądać w każdej chwili. Kilka dni po emisji, tydzień, miesiąc, rok… 160 GB to dużo miejsca i minie sporo czasu minie zanim go zapełnimy. Wybieramy, zapisujemy, robimy kolekcję ulubionych filmów. Bez zagracania półek kasetami video.

Dekodery Echostar DVR mają jeszcze jeden plus. Jest nim bardzo dobrze napisana instrukcja obsługi – po polsku, a nie tylko „jakoś” przetłumaczona z angielskiego. Dzięki niej nauka obsługi sprzętu jest naprawdę prosta – zajmuje raptem kilka chwil.

Ot, takie niewielkie pudełeczko, mieszczące 102 Dalmatyńczyki. I Braterstwo Wilków na dokładkę. Niezły zwierzyniec, który jakimś cudem nijak między sobą się nie gryzie.