Project Description

Kredyt Inkaso SA

Klient: Kredyt Inkaso SA, jeden z trzech największych, polskich graczy w sektorze wierzytelności korporacyjnych (500 000 do 600 000 000 zł)
Brief: neutralnie, prosto, wieloznaczności na plus
Target B2C: niskie zarobki, dłużnicy, cała Polska
Target B2B: firmy o dużych obrotach, sprzedające pakiety wierzytelności

Wybrany claim:

Zobowiązani do skuteczności

wykorzystywany jest przez Kredyt Inkaso przede wszystkim w relacjach B2B, w ramach których firma negocjuje zakupy oraz zarządzanie pakietami wierzytelności o skali od 500 000 do 600 000 000 zł.

Wybrane hasło reklamowe:

Kapitalnie pomocni

wykorzystywane jest przez Kredyt Inkaso w komunikacji B2C, z klientami końcowymi, tj. dłużnikami, których wierzytelności firma odkupiła od firm na poziomie kontraktów B2B.

fragmenty tekstów:

Kredyt Inkaso – o nas

Podium zobowiązuje

STAĆ NA NIM MOGĄ tylko najlepsze firmy. Kredyt Inkaso od lat jest jednym  z liderów rynku obrotu wierzytelnościami. Pozycję tę wypracowaliśmy i utrzymujemy zdecydowanym profesjonalizmem połączonym z fachowym doradztwem. To dzięki tym elementom Grupa Kapitałowa Kredyt Inkaso skutecznie działa dziś w 4 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

W ROKU 2001 jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy inwestować  w pakiety wierzytelności. Na Giełdzie Papierów Wartościowych debiutowaliśmy 6 lat później, w roku 2007. Obecnie współpracujemy z największymi bankami, firmami ubezpieczeniowymi oraz firmami świadczącymi usługi telekomunikacyjne. Prowadzimy działalność nie tylko w kraju, ale również w Rosji, Rumunii i Bułgarii. Jesteśmy też jednym z nielicznych podmiotów mających kompetencje w likwidacji portfeli zabezpieczonych hipotecznie…

Inwestowanie w wierzytelności

Wyspecjalizowanym inwestorom (np. TFI, fundusze Private Equity) oferujemy narzędzia do inwestowania w portfele NPL nabyte w Polsce, Rumunii, Rosji oraz Bułgarii. Dzięki 14 letniemu doświadczeniu Kredyt Inkaso w obrocie pakietami wierzytelności, umożliwiamy wypracowanie zysku z tego typu inwestycji rzędu x-x %. Stopa zwrotu zależy od skali i rodzaju wierzytelności, ale jest mierzalna i powtarzalna. Zysk pochodzący z inwestowania w wierzytelności nie jest też związany z specyfiką konkretnej branży czy aktualnymi nastrojami na rynku; jest niezależny od dominującej koniunktury.

Szanse na wypracowanie korzystnego zwrotu z inwestycji w wierzytelności są wypadkową kilku czynników. Trzy najważniejsze to:
– koszt zakupu wobec wartości nominalnej długu
– skuteczność windykacji
– czas trwania windykacji

W przypadku naszej oferty inwestowania w wierzytelności, za wszystkie te trzy elementy odpowiada Kredyt Inkaso. Aby zagwarantować zysk, przed zakupem przeprowadzamy dokładny audyt portfela wierzytelności, który umożliwia wycenę jego realnej wartości oraz ocenę ryzyk i kosztów windykacji. Wiemy też jak zoptymalizować koszty windykacji; stosujemy skuteczne strategie zarządzania portfelami wierzytelności. Dbamy przy tym o nasz wizerunek, jak i o wizerunek inwestorów – osobom zadłużonym pomagamy oferując im wsparcie merytoryczne Fundacji Zaradni oraz korzystnie oprocentowane pożyczki naszej marki Finsano…I wiele, wiele innych…

REALIZACJA:

– claim B2B: Zobowiązani do skuteczności
– hasło B2C: kapitalnie pomocni
– copywriting (www, BTL, ATL, prezentacje)
– koordynacja prac reklamowych i graficznych (prezentacje, czołówka sponsorska)

Więcej projektów

COPYWRITING • NAMING • GHOSTWRITING

PRACUJĘ I DLA MAŁYCH, I DLA ŚREDNICH, i DLA DUŻYCH. BEZ RÓŻNICY