Project Description

Acaisoft

Klient: ACAISOFT – polsko-amerykański software house.
Grupa docelowa: B2B – startupy, inwestorzy i większe firmy deweloperskie zlokalizowane w Dolinie Krzemowej.

Key Visual

Background: chmura skojarzeń jest wykorzystywana zarówno w reklamie, jak i w pracach programistycznych. Jest zarazem jednym z niewielu wizualnych elementów, które wskazują na to, że programowanie to nie tylko pisanie kodu, ale też szukanie koncepcyjnych rozwiązań.
Idea: Z poszczególnych liter nazwy wyprowadzone są linie skojarzeniowe, które prowadzą do rozwinięć (zależnie od wersji copy) opisujących np. słowa wchodzące w ofertę, zaczynające się od tej litery nazwy firmy, z której prowadzą do niej linie. Jednocześnie fluid w tle jest całkowicie wirtualny i nielinearny – zmienia swój kształt w zależności od ilustracji i copy, zachowując paletę barw z dominującym fioletem jagód Acai.

Claim

Główny claim marki: smart coding
Brief: claim w języku angielskim (usługi Acaisoft są ofertowane wyłącznie na rynek w USA), który z jednej strony mówiłby o tym, czym się zajmuje firma, tj. kodowaniu, a z drugiej o głównym beneficie marki, czyli świetnym teamie bardzo inteligentnych programistów.
Opis: Smart coding – kod i inteligencja w dwóch słowach. A do tego przesłanie w warstwie drugiej: dosłownie claim znaczy „mądre kodowanie”, jest więc sednem tego, co Acaisoft oferuje.

REALIZACJA:

– key visual (koncepcja)
– główny claim marki
– copywriting (BTL, POS, online)
– koordynacja rebrandingu

Więcej projektów

COPYWRITING • NAMING • GHOSTWRITING
PRACUJĘ I DLA MAŁYCH, I DLA ŚREDNICH, i DLA DUŻYCH. BEZ RÓŻNICY