A w Lublinie „lata” obecnie po rozgłośniach spot, za którego scenariusz odpowiadam. Spot zaczynający się baaaaaaardzo zaraźliwym śmiechem.

Spot był emitowany w regionalnych rozgłośniach w Lublinie i okolicach; głównym obszarze prac prowadzonych przez RS-DOM. Wizerunkowo-sprzedażowy, ale z większym naciskiem na element wizerunkowy.

Scenariusz/lista dialogowa: Tomasz Banasik
Klient: RS-DOM

Radiówka:

 

 

Scenariusz:

RS-DOM – radiówka 30’

Tło fabularne:
Rodzina w domu, minimum 3-osoby (jedna córka i rodzice), jedno z rodziców gotuje, drugie bawi się z córką w chowanego. Sielankowo, czas wolny, bez pracy, bez TV, bez telefonu, bez elektroniki. Przytulny dom, który sprawia, że są oni „sami z sobą” odcięci od całego, pandemicznego świata na zewnątrz. A dzieci, jak to dzieci – epidemia czy nie, chcą się bawić.

Tło dźwiękowe:
W zasadzie w dowolnych momentach (odpowiednich dźwiękowo, zwłaszcza na początku; aby nie zagłuszać dziewczynki i lektora) dodajemy dźwięki tła typowe dla wnętrza domu; przesuwany stołek, gwizdek czajnika, zasłaniane okna, trzaśnięcie drzwiami, bieganie na bosaka po panelach, stukanie noża o deskę w kuchni lub inne dźwięki, upadająca na podłogę zabawka itp. sytuacyjne przeszkadzajki (ważne: BEZ dźwięków elektroniki, która kojarzy się z pracą lub zabijaniem czasu, a nie rodzinną integracją). Założenie ogólne; dźwięki typowe dla pokoju są dźwiękami „z bliska”, dźwięki kuchni są dźwiękami „z oddali”; gdy ktoś gotuje w kuchni, to nie jest dobrym pomysłem, aby tam biegać i bawić się w chowanego, dlatego fabularną przestrzenią zabawy (dźwięki „z bliska”) jest pokój lub pokoje.

Postacie:

  1. Dziewczynka – około 6-lat, z donośnym, dźwięcznym głosem. Najważniejsze (cała idea spotu zależy od tego elementu) aby miała naturalny, spontaniczny, bardzo zaraźliwy, przyciągający uwagę śmiech – taki jak np. śmiech tytułowej Maszy z oryginału serialu „Masza i Niedźwiedź”.
  2. Lektor – męski, spokojny głos, po 40-tce, może to być też głos „stary” imitujący głos dziadka. Ważne aby była równowaga płci (dziewczynka-dziadek), oraz kontrastująca różnica charakterów; dziewczynka-żywioł, wszędzie jej pełno vs lektor – spokój, pewność siebie, stabilizacja, bezpieczeństwo, życiowe doświadczenie.

 —

Scenariusz i lista dialogowa:

Dziewczynka:

– Hahahahaahhhaaa! Hahahahahahhaaaa! Hihiihiiiihihihi! Hahahahahaha!„srebrzysty”, szczery dźwięczny śmiech małej dziewczynki, około 6-letniej (ponownie: najważniejsze aby ten śmiech był zaraźliwy, tak jak np. śmiechy Maszy z oryginału serialu „Masza i Niedźwiedź”).

Nie znalazłeś mnieeeeeeeeeeeee! Znowu mnie nie znalazłeś! dziewczynka krzyczy ucieszona i podekscytowana, a następnie słychać jak gdzieś odbiega dalej się chować.

Lektor:

Piękne chwile, prawda? Ale aby pobawić się z dziećmi w chowanego, trzeba mieć gdzie się chować. A najlepiej chowa się we własnym domu.

Bez względu na to, czy potrzebują państwo zbudować prywatny dom czy obiekt komercyjny – najlepiej zrobi to RS-DOM. Radosny śmiech osób, na których Państwu zależy, dokładamy w gratisie.

 

Wejdź na rsdom.pl i zbuduj swoją przyszłość

Lektor wariant 2 (bez obiektów komercyjnych) – fragment:

…Bez względu na to, czy potrzebują państwo zbudować, rozbudować czy wyremontować dom – najlepiej zrobi to RS-DOM. Radosny śmiech bliskich, na których Państwu najbardziej zależy, dokładamy w gratisie…