Koncepcja magazynu klienckiego Medicament, skierowanego do lekarzy i farmaceutów (dwie osobne mutacje pisma) obok treści redakcyjnych promującego m.in. maść Maxibiotic.

brief: poważnie, merytorycznie, fachowo
target: lekarze, farmaceuci
koncepcja: 2009
realizacja: od 2010
klient: Valeant
wydawnictwo: Concept Publishing Polska

WIZJA REDAKCYJNA

Magazyn skierowany jest do dwóch dość zbliżonych grup odbiorców: lekarzy i farmaceutów. Dlatego najkorzystniej jest wydać dwie podobne do siebie mutacje tego samego tytułu. Dzięki temu, że będą one miały wspólny tytuł (a tylko dopisek może się zmienić) szybciej staną się rozpoznawalne na rynku. Dlatego w obu wersjach magazynu mamy dokładnie taki sam układ tekstów, różnić się będzie tylko ich zawartość merytoryczna – tematykę tekstów dobierzemy w zależności od mutacji i będzie ona specjalnie dobrana w jednej dla lekarzy, a w drugiej dla farmaceutów.

Zależy nam na przedstawieniu MaxiBioticu jako nowego leku, który zastąpi starsze lekarstwa na skaleczenia. Jednak, ponieważ oba nasze targety bardzo dobrze znają się na lekach, a sam produkt jest relatywnie prostym lekarstwem – nie możemy targetu zniechęcić zbyt oczywistymi informacjami o właściwościach leku. Dlatego potrzebujemy dużej liczby tekstów które „obudują” tematykę bezpośrednio nawiązującą do leku, aby czytający nie odnieśli wrażenia, że przeglądają kolejną ulotkę reklamową.

Realizacja – mutacja dla farmaceutów – przykładowe strony 1 numeru:

Realizacja – mutacja dla lekarzy – przykładowe strony 1 numeru: