Advertorial promujący usługi web-usability; optymalizacji zawartości firmowych stron internetowych.

brief: technicznie, merytorycznie
target: B2B
rok: 2007
klient:  Nielsen Norman Group
agencja: Tomek Banasik copywriter – zlecenie indywidualne

Zarzuć sieci na klientów!

Masz dokładnie 5 sekund aby zainteresować Internautę swoją stroną WWW. Jeśli nie zdążysz w tym czasie przykuć jego uwagi – prawdopodobnie otworzy on Google i poszuka stron konkurencji. A ty stracisz klienta. Dowiedz się, jak temu zapobiec.

Wszyscy lubimy wygodę

Przede wszystkim – strona musi być czytelna i wygodna. Analiza WWW pod względem zainteresowania treścią udowadnia, że jedynie strony o odpowiednim poziomie użyteczności (web-usability) osiągają takie efekty:

–          wzbudzają zainteresowanie – dzięki odpowiednio przygotowanym treściom i grafikom,
–          informują – aby klient przeczytał ofertę, najpierw musi ją w łatwy i wygodny sposób odnaleźć,
–          przekonują – w odpowiedni sposób budują wiarygodność firmy lub oferty,
–          skłaniają do powrotu – wizyta klienta nie może zakończyć się jednym spojrzeniem na źle przygotowaną stronę główną. Celem web-usability jest tak skuteczne przywiązanie odbiorcy do strony, aby często i chętnie na nią wracał.

Strona może przynosić duże zyski, jednak najpierw musi spełnić powyższe warunki. Dlatego tak ważne jest aby internetowa wizytówka firmy była: prosta, przyjazna, wyrazista, intuicyjna w nawigacji i estetyczna.

Zarób 400% więcej

Przeprowadzone przez Nielsen Norman Group badania pokazują jak poprawa użyteczności sklepów internetowych zwiększa ich obroty. Użytkownicy którzy łatwo znajdują interesujące ich produkty, rzadziej porzucają koszyki, co zwiększa zyski strony od 100% do 400%…