Warto być zbuntowanym…

…czyli jak blackout przeciwko ACTA wpływa na oglądalność www. Od mniej więcej pół roku, hobbystycznie prowadzę serwis animowany.pl. „Hobbystycznie”, ale nie bez biznesowych powodów. Jednym z nich jest fakt, że zaczynając z serwisem „od zera” mogę na statystykach odwiedzeń tej strony dokładnie testować, jakie źródła przywożą jaki ruch. Bunt online przeciwko ACTA, oprócz ideologicznego motywu, […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

…czyli jak blackout przeciwko ACTA wpływa na oglądalność www.

Od mniej więcej pół roku, hobbystycznie prowadzę serwis animowany.pl. „Hobbystycznie”, ale nie bez biznesowych powodów. Jednym z nich jest fakt, że zaczynając z serwisem „od zera” mogę na statystykach odwiedzeń tej strony dokładnie testować, jakie źródła przywożą jaki ruch.

Bunt online przeciwko ACTA, oprócz ideologicznego motywu, to też typowy czas surferów. Wpisując się ruch – cóż, można było sporo zyskać. Na przykład tyle (dwa ostatnie punkty wykresów to pierwszy i drugi dzień blackoutu):

Liczba wejść dziennie (analiza: WordPess Stats):

czas surferów

Liczba odsłon (analiza: SlimStats):

czas surferów
Czy inne, zaangażowane strony też tak poszły w górę? Tu już można tylko gdybać. Ale z ciekawości, wczoraj wieczorem, po krytycznej godzinie 21:00 próbowałem dodać znalezisko na Wykop.pl – stronie organizatora protestu. Oj muliły im serwery strasznie…

Tagi: , , ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding