Rosnący cennik – dlaczego?

Odpowiadając na fundamentalne pytanie; dlaczego wycena projektu rośnie wraz z liczbą propozycji nazw i haseł. Wiadomo: każdy ma inne metody wyceniania pracy. Jak na polski rynek mam niezbyt oczywiste, ale: sprawdzone. Moje powody, dla których w projektach namingowych, sloganów i claimów wycena rośnie wraz z liczbą propozycji: 1) Motywacja. Gdy zleceniodawca wie, że za każda […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Odpowiadając na fundamentalne pytanie; dlaczego wycena projektu rośnie wraz z liczbą propozycji nazw i haseł.

Wiadomo: każdy ma inne metody wyceniania pracy. Jak na polski rynek mam niezbyt oczywiste, ale: sprawdzone. Moje powody, dla których w projektach namingowych, sloganów i claimów wycena rośnie wraz z liczbą propozycji:

1) Motywacja. Gdy zleceniodawca wie, że za każda kolejna seria propozycji podnosi koszt projektu, zachęca to do tego, aby dokładnie briefować i analizować nadesłane propozycje.

2) Klient, który zmienia brief w trakcie prac. To nie jest odosobniony przypadek. I nie ma w tym winy copyego (często nie ma w tym też winy zleceniodawcy – to skomplikowana sprawa, każdy przypadek jest inny). Niestety dla mnie: nowy brief = praca od nowa.

3) Więcej pracy = większy koszt. To normalne w każdej branży, dlaczego akurat w reklamie miałoby być inaczej?

4) Klient, który nie wie czego chce. Taki też może się zdarzyć. A wtedy naprawdę trzeba się więcej napracować, aby trafić z propozycjami.

5) Niektóre agencje reklamowe, które na zewnątrz zlecają tylko te projekty, które są bardzo trudne, nierentowne i wymagają bardzo, bardzo wielu poprawek.

6) Szacunek do pracy i liczenie realnych roboczogodzin poświęconych na projekt. Po prostu: warto jest cenić swój czas, tyle świetnych filmów jest jeszcze do obejrzenia!

Tagi: , ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding