redaktor kreatywny

W zasadzie – z czym to się je? Redaktor kreatywny, creative editor – funkcja praktycznie nieznana w Polsce. Tym zabawniej się czuję, gdy mam w CV (być może jako jedna z kilku osób w Polsce) etap etatowego sprawowania tej funkcji. Więc; „o co chodzi”. Redaktor – wiadomo. Kreatywny – wiadomo. Oba słowa są oczywiste. Ale […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

W zasadzie – z czym to się je? Redaktor kreatywny, creative editor – funkcja praktycznie nieznana w Polsce. Tym zabawniej się czuję, gdy mam w CV (być może jako jedna z kilku osób w Polsce) etap etatowego sprawowania tej funkcji. Więc; „o co chodzi”.

Redaktor – wiadomo. Kreatywny – wiadomo. Oba słowa są oczywiste. Ale ich zestawienie w nazwie stanowiska wcale nie znaczy, że jest to po prostu „pomysłowy redaktor”.
Redaktor kreatywny to stanowisko zbliżone do copywritera, z tą różnicą, że działa on w rejonie mediów i content marketingu. Inaczej mówiąc: copywriter przygotowuje koncepcje i pomysły reklam. Redaktor kreatywny ma za zadanie wymyślanie i przygotowywanie koncepcji czasopism (zwłaszcza w branży custom publishing, gdzie są to czasopisma sponsorowane/brandowane przez marki, muszą więc realizować zadania marketingowe), serwisów www, portali i innych kontentowych publikacji drukowanych, webowych i interaktywnych.

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding