Naming – Flaki cioci Gosi

Ja wiem, że niektórych cioci można nie lubić. Ale żeby od razu wypruwać z nich flaki?… Kreatywność namingowa produktu dostępnego w Tesco tym razem wprawiła mnie w długi, zdrowy, niezbyt grzeczny rechot. W zasadzie – wszystko gra; nazwa błyskawicznie się zapamiętuje i trudno nie zwrócić na nią uwagi. A jednak; mieszane uczucia mam, bo na […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Ja wiem, że niektórych cioci można nie lubić. Ale żeby od razu wypruwać z nich flaki?…

Kreatywność namingowa produktu dostępnego w Tesco tym razem wprawiła mnie w długi, zdrowy, niezbyt grzeczny rechot.

W zasadzie – wszystko gra; nazwa błyskawicznie się zapamiętuje i trudno nie zwrócić na nią uwagi. A jednak; mieszane uczucia mam, bo na genialny, netowy wirus jak znalazł, ale jednak nie mogę sobie wyobrazić siebie w sytuacji, gdy w supermarkecie zamawiam Flaki cioci Gosi.

W efekcie – sam nie wiem, czy ta nazwa mi się podoba, czy nie. Uwagę zwraca na pewno, pośmiać się można, ale czy to przełoży się na sprzedaż? Możliwe. Oj chciałbym znać rentowność tego produktu, to byłby świetny case study. Dysponuje ktoś takimi informacjami?

Flaki cioci Gosi

Źródło: Widelec.pl

Tagi: , , , ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding