Huawei: lekcja storytellingu

Dobre to jest. Bez przesadnego słodzenia. Bez lektora, który dennie i na bezdechu (żeby tylko się zmieściło w 30’) recytuje jak mantrę funkcje produktu. Jest opowieść o ludziach. Smutnych, radosnych, zmęczonych. Telefon jej towarzyszy, ale się nie narzuca. I o to chodzi. Te reklamy dają nadzieję. Dają nadzieję na to, że w końcu i w […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Dobre to jest. Bez przesadnego słodzenia. Bez lektora, który dennie i na bezdechu (żeby tylko się zmieściło w 30’) recytuje jak mantrę funkcje produktu. Jest opowieść o ludziach. Smutnych, radosnych, zmęczonych. Telefon jej towarzyszy, ale się nie narzuca. I o to chodzi.

Te reklamy dają nadzieję. Dają nadzieję na to, że w końcu i w Polsce definitywnie odejdzie się od – za przeproszeniem: „marketingowego dennomyślenia”. Deklamowanie przewag i zalet produktu niestety nadal jest bardzo częstą narracją wśród reklam realizowanych u nas w kraju, ale… tak – z ogromną ulgą można zaobserwować, że to się powoli kończy. Nareszcie!

I również na szczęście; storytelling Huawei idzie w dobrą stronę pokazując, że można i warto inaczej; szczerzej, bardziej autentycznie, mówiąc nie o produkcie, a o jego odbiorcy. Żywym, nie wyidealizowanym. I świetnie: reklama powinna być tak dobra, jak dobry film, a nie tandetna, jak słowotok ulicznego naganiacza. Huawei: robisz to dobrze.

Polska:

Kraje Bałtyckie (ci sami bohaterowie w różnych wersjach językowych):

Austria (co ciekawe – nadal z Lewandowskim):

Tagi: , , ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding