G+ a pozycjonowanie treści

Pytanie: czy warto wejść w G+ z firmowym profilem? Poniżej prosty przykład potwierdzający, że warto. G+ sporo ma do odrobienia (zasięg) żeby rywalizować z facebookiem. Coś mi mówi, że to się niedługo może zmienić. Dlaczego? Google ma maszynkę idealną do promowania swoich usług – wyniki wyszukiwania. O tym, że obecność strony w G+ będzie miała […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Pytanie: czy warto wejść w G+ z firmowym profilem? Poniżej prosty przykład potwierdzający, że warto.

G+ sporo ma do odrobienia (zasięg) żeby rywalizować z facebookiem. Coś mi mówi, że to się niedługo może zmienić. Dlaczego? Google ma maszynkę idealną do promowania swoich usług – wyniki wyszukiwania. O tym, że obecność strony w G+ będzie miała wpływ na te wyniki, mówiło się od dawna, więcej o tym można przeczytać np. tutaj: G+ a SEO. Natomiast poniżej prosty przykład, który pokazuje, jak to wygląda w praktyce.

Zwróćcie uwagę na wyniki wyszukiwania obrazków. Wszystkie cztery pojawiające się na pierwszej stronie, pochodzą z obrazków wrzuconych na profil strony w G+. I tak, klikając w tekst pod obrazkiem zostajemy przeniesieni do wpisu na G+. Ale po kliknięciu obrazka, internauta trafia wprost na stronę animowany.pl. Oczywiście – jest to związane z faktem, że profil na G+ jest wśród moich ulubionych, ale i tak: zachęcające?

G+ pozycjonowanie

Tagi: , , , , ,

One Trackback

  1. […] takiej formy pozycjonowania. Przykład efektu pozycjonowania linkami G+ opisałem tutaj: G+ a pozycjonowanie treści. Jednocześnie – G+ nie jest on tak mocno przeładowany social mediowymi agencjami jak facebook, […]

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding