Faceci w czerni – nie do pobicia!

94 punkty w IRB dla Iveco All Blacks. Drużyna jest absolutnym liderem światowego rankingu rugby. Druga w kolejności Francja ma jedynie 86 punktów, trzecia Australia – 85. Nokaut. Narodowa reprezentacja Nowej Zelandii wygrywa wszystko, co można wygrać. I to nie tylko na boisku. Haka, wojenny taniec Maorysów, który zawodnicy All Blacks prezentują przed każdym meczem, […]

94 punkty w IRB dla Iveco All Blacks. Drużyna jest absolutnym liderem światowego rankingu rugby. Druga w kolejności Francja ma jedynie 86 punktów, trzecia Australia – 85. Nokaut. Narodowa reprezentacja Nowej Zelandii wygrywa wszystko, co można wygrać. I to nie tylko na boisku.

Haka, wojenny taniec Maorysów, który zawodnicy All Blacks prezentują przed każdym meczem, powoli staje się symbolem triumfu. Wybranie tego tańca i tej drużyny na główny motyw trwającej kampanii reklamowej Iveco Stralis All Blacks okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Promujące Stralisa spoty z udziałem drużyny cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ich kopie pojawiają się w coraz to nowych miejscach internetu, np. na popularnym portalu YouTube.com. A przecież można je obejrzeć bezpośrednio na stronie www.allblacks.iveco.com.

Wspomniany, 60-sekundowy spot jesienią zadebiutuje we włoskich kinach. Reklama będzie częścią kampanii Iveco zaplanowanej na lata 2007–2009, prowadzonej pod intrygującym hasłem „Piedmont nuovo da sempre” („Piemont nowy od początku”). Dlatego też w spocie możemy zobaczyć fantastyczne krajobrazy, typowe dla północnego regionu Włoch. Obrazowi towarzyszy „Amada Mia” – niezwykły utwór skomponowany przez Paolo Conte oraz, oczywiście, widać na nim rugbystów tańczących hakę.

Jednak to dopiero początek sportowych i marketingowych emocji związanych z All Blacks. Przed nami najpopularniejsza impreza tej dyscypliny sportu – finały Pucharu Świata w rugby, które rozpoczynają się 7 września we Francji. Są to najważniejsze międzynarodowe zawody rugby – posiadają rangę mistrzostw świata. Kto jest najczęściej typowany na kolejnego zdobywcę tego trofeum? Oczywiście drużyna Iveco All Blacks. Więcej o finałach można poczytać na stronie www.rugbyworldcup.com. Na tej stronie będzie można też obserwować wyniki meczy. Warto kibicować drużynie All Blacks. Iveco będzie jej oficjalnym sponsorem przynajmniej do 2011 roku.

Tekst: Tomasz Banasik
Opublikowano w: Ciao! Iveco Magazine nr 2/2007
Wydawnictwo: Concept Publishing Polska

Tagi:

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding