Dobry naming: Cosmopolis

Nieczęsto się zdarza, żeby nazwa filmu skusiła mnie do pójścia do kina. A jednak – są wyjątki. Wprawdzie „Cosmopolis” jeszcze nie widziałem, ale już subiektywnie i copywritersko – gratuluję Donowi DeLillo (autor powieści na podstawie której powstał film), bardzo dobrego pomysłu na nazwę książki. Nie dość, że idealnie oddaje kosmopolityczny klimat, to jeszcze nawiązuje do […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Nieczęsto się zdarza, żeby nazwa filmu skusiła mnie do pójścia do kina. A jednak – są wyjątki.

Wprawdzie „Cosmopolis” jeszcze nie widziałem, ale już subiektywnie i copywritersko – gratuluję Donowi DeLillo (autor powieści na podstawie której powstał film), bardzo dobrego pomysłu na nazwę książki. Nie dość, że idealnie oddaje kosmopolityczny klimat, to jeszcze nawiązuje do legendarnego „Metropolis” Fritza Langa, który również był osadzony w realiach miasta-molochu. Dwa dobre tropy połączone w jedną, łatwą do zapamiętania, uniwersalną globalnie, melodyjną nazwę. Dobra, namingowa robota, szacunek.

Tagi: , ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding