Czy roboty przejmą pracę copywriterów?

Czy copywriterzy mogą spać spokojnie? W sensie; bez obaw o zrobotyzowanie ich pracy? Strona „Will Robots Take My Job” ocenia, że tak. Fundamentalne pytanie XXI wieku. Które zawody znikną, a które nie? Jedną z wskazówek może być strona willrobotstakemyjob.com na której każdy może wpisać nazwę swojego zawodu, wybrać spośród podpowiedzi najbliższy i sprawdzić, jakie prawdopodobieństwo […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Czy copywriterzy mogą spać spokojnie? W sensie; bez obaw o zrobotyzowanie ich pracy? Strona „Will Robots Take My Job” ocenia, że tak.

Fundamentalne pytanie XXI wieku. Które zawody znikną, a które nie? Jedną z wskazówek może być strona willrobotstakemyjob.com na której każdy może wpisać nazwę swojego zawodu, wybrać spośród podpowiedzi najbliższy i sprawdzić, jakie prawdopodobieństwo utraty znaczenia „pierwiastka ludzkiego” w danej branży prognozuje dana strona.

I tu dobra wiadomość dla wszystkich copywriterów – w naszym przypadku: strona prognozuje niemal zerowe ryzyko zmechanizowania pracy. A dokładniej, ryzyko to oszacowane jest na 3.8%, przy ocenie „Totally safe”. Uffff… W sumie nic dziwnego, ale i tak pokrzepiające. BTW. – kiedy ostatni raz oglądaliście Matrix? 🙂

Tagi: , , ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding