Cyfrowy Polsat – advertoriale

2 teksty promujące wprowadzenie standardu HD do oferty Cyfrowego Polsatu. Teksty wykorzystywane były zarówno na stronie www stacji jak i w drukowanych materiałach promocyjnych. brief: jak najprościej, obrazowo target: szeroki mainstream rok: 2008 klient: Cyfrowy Polsat agencja: Concept Publishing Polska HDTV Obraz jak z bajki High Definition (HD) to wysoka rozdzielczość obrazu. HD posiada pięciokrotnie […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

2 teksty promujące wprowadzenie standardu HD do oferty Cyfrowego Polsatu.
Teksty wykorzystywane były zarówno na stronie www stacji jak
i w drukowanych materiałach promocyjnych.

brief: jak najprościej, obrazowo
target: szeroki mainstream
rok: 2008
klient: Cyfrowy Polsat
agencja: Concept Publishing Polska

HDTV

Obraz jak z bajki

High Definition (HD) to wysoka rozdzielczość obrazu. HD posiada pięciokrotnie więcej pikseli od tradycyjnego obrazu telewizyjnego. Dla nas oznacza to, że w każdej oglądanej scenie widzimy pięć razy więcej szczegółów.

High Definition to obecnie najnowocześniejsza technika emisji programów TV – jakością przewyższa nawet filmy DVD. Dopiero przy oglądaniu materiałów w rozdzielczości 1920×1080 pikseli nabierają one nowej przestrzeni i… szerokości. Obraz HD posiada proporcje 16:9, co oznacza, że jego długość w poziomie jest prawie dwukrotnie większa od wysokości. W porównaniu do popularnego standardu 4:3 daje to zupełnie inną jakość oglądania filmów.

High Definition to technologia oparta na bardzo precyzyjnym trybie zapisu danych. Dużo dokładniejszym od standardowego zapisu cyfrowego. Z tego powodu do jej realizacji potrzebny jest najnowocześniejszy sprzęt.

Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce kupiła dwa wozy transmisyjne przystosowane do nadawania w jakości HD. Będą one odpowiedzialne m.in. za relacje kanału Polsat Sport HD.

Wysoka jakość HDTV wymaga również nowoczesnych technologii służących do jej odbioru. Klasyczne dekodery TV satelitarnej mają niewystarczające parametry techniczne, aby mogły przekazywać obraz w takiej jakości; stąd wprowadzenie na rynek unowocześnionych dekoderów HD. Posiadają one szybsze procesory i większą przepustowość, dzięki czemu mogą płynnie przetworzyć wielokrotnie więcej danych, co jest niezbędne do obsługi HDTV.

Obraz HD to przyszłość telewizji… ale z tej przyszłości można korzystać już dzisiaj. Aby w pełni czerpać przyjemność z oglądania HDTV, niezbędny jest telewizor oznaczony jako Full HD, który operuje obrazem o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Ale do dobrego odbioru tego typu telewizji wystarczy też odbiornik HD Ready, w którym obraz będzie osiągał rozdzielczość 1366×768 pikseli. Telewizor o proporcjach obrazu 4:3 i tak od dawna już jest przestarzały, więc jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, to najwyższy czas zastanowić się nad jego wymianą.

Pudełko z dalmatyńczykami,

czyli dekoder z funkcją nagrywania

Dobrze pamiętam czasy starego, rodzinnego magnetowidu. Zaśnieżony obraz. Kanciaste kasety VHS. Inna epoka, inny sprzęt, inna wygoda obsługi. Dziś komfort zapewniają nam cyfrowy obraz i DVR, czyli nowy dekoder z twardym dyskiem Cyfrowego Polsatu.

Na dzień dobry – 24 fajne filmy. Dekoder Cyfrowego Polsatu, wyposażony w dysk twardy 160 GB, to małe pudełeczko pełne dużych prezentów. Takich prezentów, jak świetne filmy, od początku nagrane na ten dysk. Często są to wielkie produkcje, takie jak kostiumowe Braterstwo Wilków czy D’Artagnan. Znajdziemy tutaj także takie kinowe hity, jak: Bezsenność, Formuła, Femme Fatale czy disnejowskie 102 Dalmatyńczyki. Animacje, sensacje, groza. Ale też klasyka, np. niezapomniane Dirty Dancing. Bez problemu każdy wybierze coś dla siebie.

Jednak filmy to dopiero początek zabawy. Najważniejszą cechą tych dekoderów jest możliwość zapisu i odtwarzania w dowolnym momencie filmów i programów nadawanych przez Cyfrowy Polsat. Klik, później pauza i dany materiał zaczyna się zapisywać. W tym czasie można iść po kawę lub… piwo, jeżeli akurat oglądamy mecz lub walkę bokserską. Po powrocie wciskamy play i lecimy dalej z programem, dokładnie od momentu, w którym go zatrzymaliśmy – nie tracąc ani minuty. O tym, ile może być warta minuta relacji, najlepiej wiedzą kibice piłki nożnej. Przecież zdarza się, że w minutę piłkarskiego spektaklu padają nawet dwie bramki!

A filmy nadawane przez Cyfrowy Polsat? Te możemy oglądać w każdej chwili. Kilka dni po emisji, tydzień, miesiąc, rok… 160 GB to dużo miejsca i minie sporo czasu minie zanim go zapełnimy. Wybieramy, zapisujemy, robimy kolekcję ulubionych filmów. Bez zagracania półek kasetami video.

Dekodery Echostar DVR mają jeszcze jeden plus. Jest nim bardzo dobrze napisana instrukcja obsługi – po polsku, a nie tylko „jakoś” przetłumaczona z angielskiego. Dzięki niej nauka obsługi sprzętu jest naprawdę prosta – zajmuje raptem kilka chwil.

Ot, takie niewielkie pudełeczko, mieszczące 102 Dalmatyńczyki. I Braterstwo Wilków na dokładkę. Niezły zwierzyniec, który jakimś cudem nijak między sobą się nie gryzie.

Tagi: ,

One Trackback

  1. […] zrealizowane advertoriale: ING, Cyfrowy Polsat, Nielsen Norman Group, linie lotnicze Direct […]

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding