Content działa. Na przykład: przez rok

Jak zdobyć niespodziewany link z forum poświęconego… hodowli ślimaków? I aby było zabawniej: jak zdobyć go dokładnie rok (co do dnia!) po publikacji wpisu? — Prowadzony przeze mnie serwis animowany.pl poświęcony jest głównie animacjom, animowanym teledyskom i reklamom legalnie udostępnionym online. Jedna z tych animacji, a dokładniej; pokazująca wojenki ślimaków, właśnie stała się charakterystycznym przykładem rozpełzania się contentu […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Jak zdobyć niespodziewany link z forum poświęconego… hodowli ślimaków? I aby było zabawniej: jak zdobyć go dokładnie rok (co do dnia!) po publikacji wpisu?

Prowadzony przeze mnie serwis animowany.pl poświęcony jest głównie animacjom, animowanym teledyskom i reklamom legalnie udostępnionym online. Jedna z tych animacji, a dokładniej; pokazująca wojenki ślimaków, właśnie stała się charakterystycznym przykładem rozpełzania się contentu po sieci.

Wpis „ślimaki idą na wojnę został na serwisie animowany.pl opublikowany 03 lutego 2012 roku. Co ciekawe: dokładnie rok później, doczekał się on charakterystycznego linku. „Charakterystycznego”, ponieważ przychodzącego nie z serwisu o filmach, animacjach czy rozrywce, ale z forum hodowców ślimaków. Dokładnie od 03 lutego 2013 roku z tego forum kieruje na animowany.pl link, z którego w pierwszej chwili skorzystały 4 osoby. Niewiele prawda? Ale znaczące są tutaj dwie, inne rzeczy:

1. Artykuł zdobył polecenie dokładnie rok po publikacji, co potwierdza, że ciekawa treść na stronie, dana jest jej „na zawsze”
2. Hodowcy ślimaków i serwis o filmach animowanych? Polecenie przyszło z kompletnie nieprzewidywalnego źródła. I bez względu na monetyzację ruchu, który link ściągnie na stronę – odnośnik zostanie, Google go zaliczy, pozycjonowanie zyska. Warto?

Artykuł na stronie animowany.pl:

content działa - hodowla ślimaków

Link na forum o hodowli ślimaków:

content działa - hodowla ślimaków

Przejścia na animowany.pl z forum o hodowli ślimaków – data: 03.01.2013

content działa - hodowla ślimaków

 

Tekst przygotowany na bloga agencji brandingowej Nipo.pl

Tagi: ,

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding