advertorial: Nestlé

Advertorial opisujący kulisy kręcenia spotu TV z małym „prezesem”. Tekst przygotowany dla Nestlé z przeznaczeniem do publikacji w prasie kobiecej. brief: żartobliwie, lekko, ale bez wariactw target: B2C, rodzice małych dzieci rok: 2006 agencja: Rapp Collins Polska (grupa DDB Warszawa) Dwa dni na czworaka Dzieciom może się wydawać, że cały świat kręci się wokół nich. […]

Copywriter od 2005 roku. M.in.: DDB Warszawa, Tipping Sprung (NYC). W międzyczasie; redaktor, wydawca, creative group head itp. Obecnie właściciel agencji brandingowej NIPO.PL.

Advertorial opisujący kulisy kręcenia spotu TV z małym „prezesem”. Tekst przygotowany dla Nestlé z przeznaczeniem do publikacji w prasie kobiecej.
brief: żartobliwie, lekko, ale bez wariactw
target: B2C, rodzice małych dzieci
rok: 2006
agencja: Rapp Collins Polska (grupa DDB Warszawa)


Dwa dni na czworaka

Dzieciom może się wydawać, że cały świat kręci się wokół nich. I czasem rzeczywiście tak jest: kilkadziesiąt osób dwoi się i troi, by uszczęśliwić jednego maleńkiego Prezesa. Filozofia firmy Nestlé „Najważniejsze jest dziecko” podczas kręcenia telewizyjnej reklamówki nabiera całkiem nowego wymiaru.

Kręcenie filmu to poważna… zabawa.

Przygotowanie scenografii, oświetlenia, sprzętu. Ciężka praca licznego zespołu – reżyser, asystent, dźwiękowcy, aktorzy, kamerzyści, fotograf. Oczy wszystkich skierowane są na dziecko. To wokół niego wszystko dziś się kręci, to dla niego się tutaj znaleźliśmy. To jego kaprysom wszyscy musimy się podporządkować. Królem planu jest nasz Prezes.

Pojawiają się zaskakująco trudne pytania. Trzeba szybko znaleźć na nie odpowiedzi. Jak nakłonić dziecko do raczkowania w kierunku kamery? Można go kusić koralikami. Jak wywołać uśmiech na jego twarzy? Na przykład… szczekając. Ale nie tylko. Cymbałki, bączek, laleczki, zabawki, rowerek – wszystkie metody są dozwolone by rozbawić małego bohatera

Jak dzieci!

Bęc! Wywrotka. Trawa na szczęście jest miękka. Ale i tak wszyscy się martwimy, czy nasz Prezes nie straci dobrego humoru. Mamy wprawdzie jeszcze jedno dziecko na wypadek, gdyby Prezes odmówił współpracy. Teoretycznie więc jesteśmy przygotowani. Jak się okazuje – nie do końca. Akurat dzisiaj obaj mali aktorzy nie są głodni. A przecież jeszcze na chwilę przed rozpoczęciem zdjęć rodzice obu dzieciaków zapewniali nas, że są to straszne rozrabiaki i łakomczuchy. Dzieciaki rzeczywiście mają niespożyte siły – chcą się bawić, bawić i… bawić.

Wszyscy po kolei za nimi biegamy, rozmawiamy, bawimy się misiami, pieskami i innymi zabawkami. W sumie to miłe… znów poczuć się jak dzieciak. Rzeczywistość jest jednak dla nas okrutna. Dwa dni na czworakach to zajęcie ponad siły dorosłego człowieka.

Wszystko w rękach prezesa

Koniec drugiego dnia zdjęć. Wszyscy są już zmęczeni, a nasz Prezes systematycznie rozlewa mleko, wygłupia się podczas karmienia. Całe to zamieszanie kojarzy mu się bardziej z zabawą niż posiłkiem. A nam jest potrzebne jeszcze tylko jedno ujęcie – jak Prezes, bez pomocy kogokolwiek, sięga po kubeczek Nestlé Junior.

Nagle dziecko samo wyciąga rączki. Wstrzymujemy oddech. Milknie nawet reżyser. Prezes sięga po kubek. Udało się! Zmęczonemu, wybieganemu i wybawionemu maluchowi wreszcie zachciało się pić. Nagrywamy ostatnie sekundy filmu, gratulujemy sobie wszyscy i oddychamy z ulgą: – Prezes jest naprawdę zadowolony!

Tagi:

One Trackback

  1. […] Przykładowe, zrealizowane advertoriale: ING, Cyfrowy Polsat, Nielsen Norman Group, linie lotnicze Direct Fly, Nestlé. […]

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

KONTAKT

telefon: 502 259 969 (mam zablokowane rozmowy łączące się z numerów zastrzeżonych)
e-mail: banasik @ g.pl adres: ul. Gutta 1/18 | 02-777 Warszawa

web 2.0:
facebook: oficjalnie | prywatnie
inne: LinkedIn | goldenline | twitter | Pinterest

Na bieżąco obserwuj zmiany na stronie za pomocą czytnika RSS:

CV

Słowo klucz: anonimowość. W sieci jest wszechobecna. Oraz: czysto pozorna.

Sam współpracuję z osobami, które dobrze znam
i których umiejętności jestem pewien. Dziwne więc by było, gdybym ukrywał swoje doświadczenie. Zwłaszcza, że prowadzę działalność gospodarczą, więc informacje na mój temat i tak są publiczne.

Moje CV można obejrzeć na tych portalach:
goldenline
Albo pobrać w formacie pdf stąd: CV

BRANDING

12 lat w mediach. 9 lat w reklamie. Miałem dość czasu, aby poznać znakomitych grafików, artów, ilustratorów, accountów i web designerów.

Z kilkoma nadal z przyjemnością współpracuję. Dzięki nim mogę realizować projekty daleko wykraczające poza czysty copywriting.
W zasadzie: jako agencja brandingowa możemy kompleksowo realizować zlecenia reklamowe; od pojedynczego logotypu, przez reklamy prasowe, BTL aż po pełny branding marek i firm.

branding